Jeśli zastanawiasz jaki kolagen wybrać, to zerknij na pytania i odpowiedzi, które firma DuoLife przygotowała dla Swoich Klientów i Klubowiczów.

 

 

Co daje połączenie różnych rodzajów kolagenów w kosmetyku? Jakie 3 rodzaje kolagenu są w produktach i czy są we wszystkich 4 (np. kolagen rybi z kolagenem z jeżowca).

Połączenie różnych rodzajów kolagenów daje wielokierunkowość oraz synergizm ich działania. W linii kosmetyków DuoLife Collagen mamy hydrat kolagenowy z zachowaną strukturą białkową o budowie zbliżonej do kolagenu ludzkiego typu I. Kolagen natywny – rozpuszczalny w wodzie o budowie zbliżonej do kolagenu ludzkiego typu I oraz kolagen hydrolizowany w kompleksie z krzemem.

Rodzaje kolagenów w kosmetykach:

Krem na dzień – DuoLife Beauty Care Collagen Day Cream

oraz

Krem na noc – DuoLife Beauty Care Collagen Night Cream:

natywny, solubilizowany kolagen, hydrat kolagenowy bogaty w melaninę, kolagen z ryb morskich w kompleksie z metylsilanotriolem i krzemem.

Serum kolagenowe – DuoLife Beauty Care Collagen Face Serum:

kolagen z ryb morskich w kompleksie z metylsilanotriolem i krzemem, hydrolizowany kolagen z jeżowca zwany „hormonem morza”.

Maska do twarzy kolagenowa – DuoLife Beauty Care Collagen Face Mask:

kolagen z ryb morskich w kompleksie z metylsilanotriolem i krzemem

Kosmetyki Collagenowe kup bezpośrednio od Producenta – kliknij w obrazek poniżej i przeniesiesz się do sklepu.

Pamiętaj, by założyć od razu konto klienta – od razu otrzymasz atrakcyjny rabat na produkty (rabat naliczy się w koszyku).

Jaka jest różnica między kolagenem solubilizowanym, a kolagenem hydrolizowanym?

Różnica pomiędzy kolagenem rozpuszczalnym w wodzie, natywnym, a hydrolizowanym jest taka, że w pierwszym pozostaje zachowana helisa trzeciorzędowa i sekwencja aminokwasów, a w drugi nie. Zachowanie struktury trzeciorzędowej helisy warunkuje aktywność biologiczną kolagenu.

Kolagen hydrolizowany zastosowany w naszych kosmetykach to kompleks hydrolizowanego kolagenu z krzemem w technologii silanolenowej. Wykazuje on z tego powodu nieco inne właściwości niż kolagen natywny. Chociażby z tego powodu, że uzupełnia naturalną pulę krzemu organicznego w skórze. Składnik ten ze względu na swój organiczny rdzeń z krzemu jest zdolny do zwiększenia proliferacji keratynocytów, co prowadzi do odnowy skóry, poprawia również odporność białek na stres oksydacyjny i proces glikacji.

Czy hydrat kolagenowy i hydrolizowany kolagen to jest to samo?

Nie.

Hydrat kolagenowy posiada zachowaną strukturę trzeciorzędowej helisy, która warunkuje aktywność biologiczną takiej formy. Hydrolizat kolagenowy to forma poddania już procesowi chemicznemu – proces hydrolizy, który powoduje zniszczenie wiązań między helisami, przez co taka forma kolagenu jest mniej aktywna biologicznie.

Czemu służą patenty w kosmetykach kolagenowych? Jakie są numery patentów?

Unikatowość.

Patent daje nam wyłączność na stosowanie danego typu technologii, wskazuje na jej unikalność. Nikt nie może je wykorzystywać bez naszej zgody. Zastosowany w naszych produktach hydrat kolagenowy wykazuje zarówno stabilność termiczną, jak i mikrobiologiczną potwierdzoną patentem Pat. 233679.

Gdzie szukać patentów i ich opisu, żeby konsument mógł je sprawdzić?

Na oficjalnych stronach Urzędu Patentowego.

Nasze kosmetyki mają od kilkunastu procent do 30% zawartości kolagenu.

Jak ta wartość ma się do innych zawartości kolagenu w kosmetykach na rynku? Na rynku najwięcej jest kolagenów zawierających wyciąg kolagenowy, rzadziej hydrat lub kolagen natywny. Najczęściej stężenie to od 1% do max 8 – 10%.

Co daje połączenie różnych rodzajów kwasu hialuronowego w kosmetykach DuoLife – seria Collagen?

Nawilżenie na różnym poziomie naszej skóry, natychmiastowe wypłycenie zmarszczek.

Co daje zastosowanie hydratu kolagenu z opatentowaną metodą stabilizacji termicznej? Po co nam to?

Stabilizacja zapobiega rozkładowi białka i procesom denaturacji w wyższych temperaturach. Zabezpiecza produkt pod względem mikrobiologicznym, wydłuża jego trwałość od dwóch lat w temp 32oC.

Technologia Geltrap pozwala uzyskać stabilny produkt. Co daje stabilizacja produktu?

Geltrap nie tylko pozwala uzyskać stabilny produkt z tak dużą zawartości kolagenu, ale daje także lepszą przenikalność substancji aktywnych przez skórę.

Dlaczego produkty o wysokim indeksie naturalności są lepsze?

Bo zawierają większą ilość substancji naturalnych i pochodzenia naturalnego, a mniej środków syntetycznych.

Jaka zawartość kolagenu mają produkty z linii DuoLife Collagen Beauty Care?

Krem na dzień 30%, krem na noc 14%, a maska i serum mniej – około 10%. Zawartość kolagenu w preparacie na poziomie 30% nie jest możliwa w klasycznej emulsji typu O/W lub W/O jaką są pozostałe preparaty w serii oprócz kremu na dzień (geltrap). Bogactwo składników kremu na noc rekompensuje mniejszy procent zawartości kolagenu. Ponadto zakładając, że stosujemy całą serię preparatów łącznie, to ilość nakładanego kolagenu na skórę w różnych postaciach jest bardzo wysoka.